Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Informacje ogólne


Sorbin, Zbrojów i Nowki to miejscowości, które od lat łączą ze sobą więzi charakterystyczne dla małych ojczyzn, cechujących się wspólną pracą mieszkańców na rzecz ich ogólnego dobra. Owocami ich wspólnego działania są: wybudowana w latach sześćdziesiątych XX wieku Szkoła Podstawowa w Sorbinie, remiza Ochotniczej Straży Pożarnej oraz to co łączy je najbardziej czyli kościół parafialny.


Poniżej prezentujemy lokalizację na mapie w Google:


Pokaż dużą mapę (w nowej karcie)

Ziemia nad Kuźniczką to miejsce wyjątkowe pod względem przyrodniczym i historycznym nie tylko w gminie Bliżyn, ale również w skali całego kraju. Prawdziwą atrakcję turystyczną stanowią tutaj pobliskie lasy należące do Suchedniowsko- Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jedną z pereł regionu jest rezerwat ścisły "Świnia Góra", w którego skład wchodzą naturalne drzewostany mieszane o strukturze piętrowej oraz runo leśne.
Dzięki uwarunkowaniom geograficzno- środowiskowym istnieją tu warunki sprzyjające czynnemu wypoczynkowi, zwłaszcza w okresie wiosenno- letnim.

Nie sposób tu w kilku zdaniach przybliżyć wszystkich zalet naszej małej ojczyzny, toteż aby więcej dowiedzieć się o niej zapraszamy do przeglądania naszych stron internetowych zawierających opis życia naszej społeczności.

Zachęcamy gorąco do odwiedzania naszej małej ojczyzny.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką