This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Informacje ogólne


Sorbin, Zbrojów i Nowki to miejscowości, które od lat łączą ze sobą więzi charakterystyczne dla małych ojczyzn, cechujących się wspólną pracą mieszkańców na rzecz ich ogólnego dobra. Owocami ich wspólnego działania są: wybudowana w latach sześćdziesiątych XX wieku Szkoła Podstawowa w Sorbinie, remiza Ochotniczej Straży Pożarnej oraz to co łączy je najbardziej czyli kościół parafialny.


Poniżej prezentujemy lokalizację na mapie w Google:


Pokaż dużą mapę (w nowej karcie)

Ziemia nad Kuźniczką to miejsce wyjątkowe pod względem przyrodniczym i historycznym nie tylko w gminie Bliżyn, ale również w skali całego kraju. Prawdziwą atrakcję turystyczną stanowią tutaj pobliskie lasy należące do Suchedniowsko- Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jedną z pereł regionu jest rezerwat ścisły "Świnia Góra", w którego skład wchodzą naturalne drzewostany mieszane o strukturze piętrowej oraz runo leśne.
Dzięki uwarunkowaniom geograficzno- środowiskowym istnieją tu warunki sprzyjające czynnemu wypoczynkowi, zwłaszcza w okresie wiosenno- letnim.

Nie sposób tu w kilku zdaniach przybliżyć wszystkich zalet naszej małej ojczyzny, toteż aby więcej dowiedzieć się o niej zapraszamy do przeglądania naszych stron internetowych zawierających opis życia naszej społeczności.

Zachęcamy gorąco do odwiedzania naszej małej ojczyzny.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką